turystyka śląskie

Członkowie

Jednostki samorządu terytorialnego:


  1. Województwo Śląskie www.slaskie.pl
  2. Powiat Cieszyński www.powiat.cieszyn.pl
  3. Gmina Ornontowice www.ornontowice.pl
  4. Gmina Zabrze www.um.zabrze.pl
  5. Miasto Gliwice www.um.gliwice.pl
  6. Gmina Ogrodzieniec www.ogrodzieniec.pl
  7. Miasto Katowice www.katowice.eu
  8. Miasto Bytom www.um.bytom.pl
  9. Miasto Dąbrowa Górnicza www.dabrowa-gornicza.pl

Stowarzyszenia gmin i powiatów


  1. Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „OLZA” www.olza.pl
  2. Stowarzyszenie „Region Beskidy” www.euroregion-beskidy.pl
  3. Związek Gmin Jurajskich z siedzibą w Ogrodzieńcu www.jura.info.pl
  4. Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku www.subregion.pl

Lokalne Organizacje Turystyczne


  1. Częstochowska Organizacja Turystyczna www.czestochowa-czot.pl
  2. Jurajska Organizacja Turystyczna z siedzibą w Zawierciu www.jurajska.org.pl
  3. Wiślańska Organizacja Turystyczna www.wotwisla.pl
  4. Lokalna Organizacja Turystyczna „Beskidy” www.visitbielsko.pl

Izby Turystyki


  1. Śląska Izba Turystyki z siedzibą w Katowicach www.sit.travel
  2. Polska Izba Turystyki Oddział Śląski w Katowicach www.izbaturystyki.org

Organizacje pozarządowe


  1. Górnośląski Oddział PTTK z siedzibą w Katowicach www.pttk.katowice.pl
  2. PTTK Oddział w Mikołowie mikolow.pttk.pl
  3. PTTK Oddział im. A. Janowskiego w Sosnowcu www.sosnowiec.pttk.pl
  4. PTTK Oddział Ziemi Gliwickiej w Gliwicach gliwice.pttk.pl
  5. PTTK Oddział w Jastrzębiu-Zdroju pttk.jasnet.pl
  6. PTTK Oddział Kolejowy w Gliwicach
  7. Regionalna Fundacja Turystyki i Krajoznawstwa PTTK w Katowicach
  8. Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych www.muzeumenergetyki.pl
  9. Fundacja „Zamek Chudów” z siedzibą w Katowicach www.zamekchudow.pl
  10. Towarzystwo Sportowo – Turystyczne „Compass” www.compass.krakow.pl
  11. Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski www.podziemia.pl
  12. Fundacja Lokalna Grupa Działania „Spichlerz Górnego Śląska”
  13. Stowarzyszenie Marin Odrzańskich www.smo.org.pl

Biura podróży, touroperatorzy


  1. „Ave” Touroperator Katowice www.ave.turystyka.pl
  2. Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego „All-Tourist” w Dąbrowie Górniczej www.all-tourist.pl
  3. Business Service GALOP www.kongresy.com.pl
  4. Biuro Podróży „Polan” w Pszczynie www.polan-pszczyna.pl
  5. Biuro Podróży „Mega Travel” Sp.z o. o. www.megatravel.pl
  6. Biuro Podróży EURO POL TOUR Sp. z o.o. w Katowicach www.europol.com.pl
  7. Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach  www.nat.pl
  8. SilesiaTrip www.silesiatrip.pl
  9. Miejskie Centrum Informacji i Turystyki Sp. z o.o. w Piekarach Ślaskich  www.info.piekary.pl
  10. „ZAMEK” Sp. z o.o.www.zamek-ogrodzieniec.pl

Hotele


  1. Hossa sp. z o.o. – Hotel „Olimpia” w Rybniku www.hotel-olimpia.pl
  2. Kmicic Travel s.c. – Hotel Kmicic w Złotym Potoku www.hotel-kmicic.pl
  3. Ośrodek Harcerski Śląskiej Chorągwi ZHP „Hotel SKAUT” www.hotel-chorzow.pl
  4. Hotel SPA Laskowo www.laskowo.pl

Przewoźnicy


  1. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. – Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice www.gtl.com.pl

Uczelnie wyższe


  1. Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach www.gwsh.pl
  2. Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach www.awf.katowice.pl

Administratorzy obiektów Szlaku Zabytów Techniki


  1. Częstochowskie Zakłady Przemysłu Zapałczanego S.A. (Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie) www.zapalki.pl
  2. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga) www.kopalniasrebra.pl
  3. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach (Muzeum Techniki Sanitarnej) www.pwik.gliwice.pl
  4. Firma „Izi” Mankiewicz (Muzeum Chleba w Radzionkowie) www.muzeum-chleba.pl
  5. Muzeum w Gliwicach (Radiostacja Gliwice) www.muzeum.gliwice.pl
  6. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (Sztolnia Królowa Luiza, Kopalnia Guido) www.muzeumgornictwa.pl
  7. Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach www.cmp-muzeum.pl
  8. Pro Inwest Sp. z o.o. (Szyb Wilson) www.szybwilson.org
  9. Przedsiębiorstwo Górnicze „DEMEX” Sp. z o.o. (Szyb Maciej) www.szybmaciej.pl
  10. Grupa Żywiec S.A. (Muzeum Browaru „Żywiec”) www.muzeumbrowaru.pl
  11. Kompania Piwowarska S.A. (Muzeum Tyskich Browarów Książęcych) www.zwiedzbrowar.pl 

Przedsiębiorcy

  1. Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim www.zamekpiastowski.pl
  2. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. w Pszczynie  www.pszczyna.info.pl

Instytucje kultury działająca na rzecz rozwoju turystyki i promocji turystycznej regionu


  1. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny www.slask.art.pl
  2. Centrum Kultury „Zamek w Toszku” www.zamektoszek.eu www.ceh.zamektoszek.eu