turystyka śląskie

Wydawnictwa

Mini Książka Kucharska „Śląskie Smaki. Wybrane przepisy potraw regionalnych województwa śląskiego”

W sierpniu 2021 r. dodrukowane zostały Mini Książki Kucharskie „Śląskie Smaki. Wybrane przepisy potraw regionalnych województwa śląskiego” – w wersji polskiej. Nadkład druku wyniósł 10 tys. egzemplarzy.Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” powstał w 2012 r. jako jeden z pierwszych szlaków kulinarnych w Polsce. Członkiem Szlaku może być tylko ta restauracja, która uzyskała Czytaj dalej »

Wizytówki promocyjne Marek Turystycznych województwa śląskiego

W lipcu 2021 r. wydrukowane zostały wizytówki promocyjne Marek Turystycznych województwa śląskiego: slaskie.travel (Śląskie), Krainy Górnej Odry, Beskidów, Śląska Cieszyńskiego, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Szlaku Zabytków Techniki, Szlaku Orlich Gniazd,  Szlaku Kulinarnego "Śląskie Smaki".w nakładzie 8 x 120 sztuk.Wizytówki są wykorzystywane Czytaj dalej »

Jura z psem – w magazynie Pets Style

W magazynie Pets Style opublikowany został materiał dotyczący podróżowania z psem po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej przygotowany we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną.Materiały dostępny jest w formie artykułu w serwisie pod adresem: https://pets-style.pl/lifestyle/na-jure-z-psem  Czytaj dalej »

Plakaty promocyjne Marek Turystycznych województwa śląskiego

W maju 2021 r. wydrukowane zostały plakaty promocyjne Marek Turystycznych województwa śląskiego: slaskie.travel (Śląskie), Krainy Górnej Odry, Beskidów, Śląska Cieszyńskiego, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Szlaku Zabytków Techniki, Szlaku Orlich Gniazd,  w nakładzie 7 x 20 (140) egzemplarzy. Plakaty są wykorzystywane w działaności promocyjnej Czytaj dalej »

” Ślaskie. Po zdrowie” – najnowsze wydawnictwo ŚOT

W październiku 2020 roku Śląska Organizacja Turystyczna wydała nowy przewodnik turystyczny w formie czasopisma/magazynu pt. „Śląskie. Po zdrowie”.  Przewodnik został wydany w nakładzie 10 tys. egzemplarzy.Śląska Organizacja Turystyczna stawia na turystykę zdrowotną, uzdrowiskową i relaksacyjnąPod koniec 2020 roku Śląska Organizacja Turystyczna opracowała nowy przewodnik Czytaj dalej »

Kajakiem przez Śląskie – mapy szlaków kajakowych na Warcie i Liswarcie

W listopadzie 2020 r. wydane zostały mapy szlaków kajakowych na Warcie oraz Liswarcie. To pierwsze z planowanej serii wydawnictw z cyklu Kajakiem przez Śląskie,  prezentujących rzeki z naszego województwa, na których można zorganizować spływ kajakowy. Mapy zostały wydane w nakładzie 5000 egzemplarzy, w związku z realizacją przez ŚOT projektu  w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Czytaj dalej »

” Ślaskie. Po zdrowie” – najnowsze wydawnictwo ŚOT

W październiku 2020 roku Śląska Organizacja Turystyczna wydała nowy przewodnik turystyczny w formie czasopisma/magazynu pt. "Śląskie. Po zdrowie". Nowe wydawnictwo zawiera informacje o szpitalach i klinikach specjalistycznych w województwie śląskim. Porusza tematy związane z powrotem do zdrowia, opisuje ośrodki uzdrowiskowe oraz rehabilitacyjne. Zawiera opisy atrakcji Śląskiego: w Metropolii, Czytaj dalej »

„Śląskie – z przyrodą za pan brat!” w magazynie Świat Podróże Kultura

Ukazał się nowy numer magazynu Świat Podróże Kultura, w którym znalazł się również materiał przygotowany we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną pt "Śląskie w stylu slow".Materiał pokazuje gdzie w regionie można wypocząć na łonie natury, w górskim stylu, na spacerze, na rowerze. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie terenami sprzyjającymi aktywnemu wypoczynkowi, Czytaj dalej »

Wersja EN i CZ Mini Książki Kucharskiej „Śląskie Smaki. Wybrane przepisy potraw regionalnych województwa śląskiego”

W maju 2020 r. wydrukowane zostały Mini Książki Kucharskie "Śląskie Smaki. Wybrane przepisy potraw regionalnych województwa śląskiego" - w wersji angielskiej EN i czeskiej CZ. Nadkład druku wyniósł 3 tys. egzemplarzy dla wersji angielskiej i 2 tys. egzemplarzy dla wersji czeskiej.Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” powstał w 2012 r. jako jeden z pierwszych szlaków kulinarnych w Polsce. Czytaj dalej »

Teczki promocyjne Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki

W lutym 2020 r. wydrukowane zostały teczki promocyjne Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki,  w ilości 100 sztuk. Teczki służą działalności promocyjnej Szlaku, aby jeszcze mocniej zaznaczyć jego obecność w województwie śląskim.Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” powstał w 2012 r. jako jeden z pierwszych szlaków kulinarnych w Polsce. Członkiem Szlaku może być tylko ta restauracja, Czytaj dalej »