turystyka śląskie

Wydawnictwa

Jura z psem – w magazynie Pets Style

W magazynie Pets Style opublikowany został materiał dotyczący podróżowania z psem po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej przygotowany we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną.Materiały dostępny jest w formie artykułu w serwisie pod adresem: https://pets-style.pl/lifestyle/na-jure-z-psem  Czytaj dalej »

” Ślaskie. Po zdrowie” – najnowsze wydawnictwo ŚOT

W październiku 2020 roku Śląska Organizacja Turystyczna wydała nowy przewodnik turystyczny w formie czasopisma/magazynu pt. „Śląskie. Po zdrowie”.  Przewodnik został wydany w nakładzie 10 tys. egzemplarzy.Śląska Organizacja Turystyczna stawia na turystykę zdrowotną, uzdrowiskową i relaksacyjnąPod koniec 2020 roku Śląska Organizacja Turystyczna opracowała nowy przewodnik Czytaj dalej »

” Ślaskie. Po zdrowie” – najnowsze wydawnictwo ŚOT

W październiku 2020 roku Śląska Organizacja Turystyczna wydała nowy przewodnik turystyczny w formie czasopisma/magazynu pt. "Śląskie. Po zdrowie". Nowe wydawnictwo zawiera informacje o szpitalach i klinikach specjalistycznych w województwie śląskim. Porusza tematy związane z powrotem do zdrowia, opisuje ośrodki uzdrowiskowe oraz rehabilitacyjne. Zawiera opisy atrakcji Śląskiego: w Metropolii, Czytaj dalej »

„Śląskie – z przyrodą za pan brat!” w magazynie Świat Podróże Kultura

Ukazał się nowy numer magazynu Świat Podróże Kultura, w którym znalazł się również materiał przygotowany we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną pt "Śląskie w stylu slow".Materiał pokazuje gdzie w regionie można wypocząć na łonie natury, w górskim stylu, na spacerze, na rowerze. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie terenami sprzyjającymi aktywnemu wypoczynkowi, Czytaj dalej »

Wersja EN i CZ Mini Książki Kucharskiej „Śląskie Smaki. Wybrane przepisy potraw regionalnych województwa śląskiego”

W maju 2020 r. wydrukowane zostały Mini Książki Kucharskie "Śląskie Smaki. Wybrane przepisy potraw regionalnych województwa śląskiego" - w wersji angielskiej EN i czeskiej CZ. Nadkład druku wyniósł 3 tys. egzemplarzy dla wersji angielskiej i 2 tys. egzemplarzy dla wersji czeskiej.Teczki służą działalności promocyjnej Szlaku, aby jeszcze mocniej zaznaczyć jego obecność w województwie Czytaj dalej »

Teczki promocyjne Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki

W lutym 2020 r. wydrukowane zostały teczki promocyjne Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki,  w ilości 100 sztuk. Teczki służą działalności promocyjnej Szlaku, aby jeszcze mocniej zaznaczyć jego obecność w województwie śląskim.Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” powstał w 2012 r. jako jeden z pierwszych szlaków kulinarnych w Polsce. Członkiem Szlaku może być tylko ta restauracja, Czytaj dalej »

Nowy plakat promocyjny Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki

W lutym 2020 r. wydrukowane zostały plakaty promocyjne Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki,  w nakładzie 120 egzemplarzy. Plakaty zostały rozesłane do wszystkich restauracji należących do Szlaku, aby jeszcze mocniej zaznaczyć istnienie Szlaku Kulinarnego w województwie śląskim i przynależność do niego certyfikowanych restauracji.  Czytaj dalej »

Nowy przewodnik Śląskie poza miastem

Z początkiem roku 2020 wydany został nowy przewodnik turystyczny pt. Śląskie poza miastem. Nowe wydawnictwo zawiera 22 propozycje wycieczek  w stylu slow do najpiękniejszych zielonych zakątków naszego województwa. Przewodnik został wydany w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy. Można go będzie otrzymać m.in. na krajowych targach turystycznych.Przewodnik w wersji online dostępny TUTAJ Czytaj dalej »

Zaktualizowana wersja wydawnictwa Śląskie. Przewodnik Turystyczny

W grudniu 2019 r. ukazała się zaktualizowana wersja polska przewodnika Śląskie. Przewodnik Turystyczny, wydana przez Śląską Organizację Turystyczną w nakładzie 10.000 egzemplarzy. Publikację będzie można nabyć na nadchodzących krajowych targach turystycznych. Czytaj dalej »

Trasy Rowerowe Aglomeracji Śląskiej i okolic

W listopadzie 2019r., po aktualizacji treści i przebiegu tras, przy współpracy z odpowiednimi wydziałami urzędów miast, Śląska Organizacja Turystyczna wydała kolejną edycję mapy tras rowerowych Aglomeracji Śląskiej i okolic (10 tys. egz.). Mapę będzie można otrzymać na targach turystycznych, w których bierze udział ŚOT.  Czytaj dalej »