turystyka śląskie

Członkowie

Jednostki samorządu terytorialnego:


  1. Województwo Śląskie www.slaskie.pl
  2. Powiat Cieszyński www.powiat.cieszyn.pl
  3. Gmina Ornontowice www.ornontowice.pl
  4. Gmina Zabrze www.um.zabrze.pl
  5. Miasto Gliwice www.um.gliwice.pl
  6. Miasto Katowice www.katowice.eu
  7. Miasto Bytom www.um.bytom.pl
  8. Miasto Dąbrowa Górnicza www.dabrowa-gornicza.pl

Stowarzyszenia gmin i powiatów


  1. Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „OLZA” www.olza.pl
  2. Stowarzyszenie „Region Beskidy” www.euroregion-beskidy.pl
  3. Związek Gmin Jurajskich z siedzibą w Ogrodzieńcu www.jura.info.pl
  4. Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku www.subregion.pl
  5. Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego www.subregion-polnocny.pl
  6. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego „Aglomeracja Beskidzka” www.aglomeracjabeskidzka.eu

Lokalne Organizacje Turystyczne


  1. Częstochowska Organizacja Turystyczna www.czestochowa-czot.pl
  2. Jurajska Organizacja Turystyczna z siedzibą w Zawierciu www.jurajska.org.pl
  3. Wiślańska Organizacja Turystyczna www.wotwisla.pl
  4. Lokalna Organizacja Turystyczna „Beskidy” www.visitbielsko.pl

Izby Turystyki, Izby Gospodarcze


  1. Śląska Izba Turystyki z siedzibą w Katowicach www.sit.travel
  2. Polska Izba Turystyki Oddział Śląski w Katowicach www.izbaturystyki.org
  3. Szczyrkowska Izba Gospodarcza www.izba.szczyrk.pl

Organizacje pozarządowe


  1. Górnośląski Oddział PTTK z siedzibą w Katowicach www.pttk.katowice.pl
  2. PTTK Oddział w Mikołowie mikolow.pttk.pl
  3. PTTK Oddział im. A. Janowskiego w Sosnowcu www.sosnowiec.pttk.pl
  4. PTTK Oddział Ziemi Gliwickiej w Gliwicach gliwice.pttk.pl
  5. PTTK Oddział w Jastrzębiu-Zdroju pttk.jasnet.pl
  6. Regionalna Fundacja Turystyki i Krajoznawstwa PTTK w Katowicach
  7. Fundacja „Zamek Chudów” z siedzibą w Katowicach www.zamekchudow.pl
  8. Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski www.podziemia.pl
  9. Fundacja MESA www.mesa.org.pl
  10. Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” www.lgd-klobuck.pl

Biura podróży, touroperatorzy


  1. „Ave” Touroperator Katowice www.ave.turystyka.pl
  2. Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego „All-Tourist” w Dąbrowie Górniczej www.all-tourist.pl
  3. Business Service GALOP www.kongresy.com.pl
  4. Biuro Podróży „Polan” w Pszczynie www.polan-pszczyna.pl
  5. Biuro Podróży „Mega Travel” Sp.z o. o. www.megatravel.pl
  6. Biuro Podróży EURO POL TOUR Sp. z o.o. w Katowicach www.europol.com.pl
  7. Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach  www.nat.pl
  8. SilesiaTrip & Hotels www.silesiatrip.pl
  9. Miejskie Centrum Informacji i Turystyki Sp. z o.o. w Piekarach Ślaskich  www.info.piekary.pl
  10. „ZAMEK” Sp. z o.o.www.zamek-ogrodzieniec.pl
  11. Zbójnicki Szlak Leszek Młodzianowski www.zbojnickiszlak.pl
  12. Biuro Podróży Good Luck! Dorota Jacyniak www.goodluck.com.pl, www.festfajnie.pl

Hotele


  1. Kmicic Travel s.c. – Hotel Kmicic w Złotym Potoku www.hotel-kmicic.pl
  2. Ośrodek Harcerski Śląskiej Chorągwi ZHP „Hotel SKAUT” www.hotel-chorzow.pl
  3. Hotel SPA Laskowo www.laskowo.pl

Przewoźnicy


  1. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. – Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice www.gtl.com.pl

Uczelnie wyższe


  1. Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach www.gwsh.pl
  2. Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach www.awf.katowice.pl
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach www.ue.katowice.pl

Administratorzy obiektów Szlaku Zabytków Techniki


  1. Częstochowskie Zakłady Przemysłu Zapałczanego S.A. (Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie) www.zapalki.pl
  2. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga)
    www.smzt.pl www.kopalniasrebra.pl www.sztolniapstraga.pl
  3. Firma „Izi” Mankiewicz (Muzeum Chleba w Radzionkowie) www.muzeum-chleba.pl
  4. Muzeum w Gliwicach (Radiostacja Gliwice) www.muzeum.gliwice.pl
  5. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (Sztolnia Królowa Luiza, Kopalnia Guido) www.muzeumgornictwa.pl
  6. Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach www.cmp-muzeum.pl
  7. Pro Inwest Sp. z o.o. (Szyb Wilson) www.szybwilson.org
  8. Przedsiębiorstwo Górnicze „DEMEX” Sp. z o.o. (Szyb Maciej) www.szybmaciej.pl
  9. Grupa Żywiec S.A. (Muzeum Browaru „Żywiec”) www.muzeumbrowaru.pl
  10. Kompania Piwowarska S.A. (Muzeum Tyskich Browarów Książęcych) www.zwiedzbrowar.pl 
  11. Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych www.muzeumenergetyki.pl

Przedsiębiorcy

  1. Zamek Piastowski w Raciborzu www.zamekpiastowski.pl
  2. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. w Pszczynie  www.pszczyna.info.pl
  3. Śląskie Wesołe Miasteczko Sp. z o.o. (Legendia) www.legendia.pl

Instytucje kultury działająca na rzecz rozwoju turystyki i promocji turystycznej regionu


  1. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny www.slask.art.pl
  2. Centrum Kultury „Zamek w Toszku” www.zamektoszek.eu www.ceh.zamektoszek.eu

Łącznie: 66 członków (stan na 2.06.2021 r.)