turystyka śląskie

Targi zagraniczne

Województwo śląskie regionem partnerskim targów turystycznych Dovolená 2024 w Ostrawie

Województwo śląskie reprezentowane przez Śląską Organizację Turystyczną zostało regionem partnerskim minionych targów turystycznych Dovolená 2024, które odbyły się w dacie 1-2 marca 2024 roku w centrum wystawienniczym Černá louka w Ostravie. Argumentów za było wiele – mała odległość między regionami i miastami wojewódzkimi, łatwość wzajemnego porozumienia się pomimo pozornej Czytaj dalej »

Śląskie Smaki na Polskim Roadshow w Czechach i na Słowacji

Nowo powstałe praskie biuro Polskiej Organizacji Turystycznej obejmujące swoją działalnością Czechy i Słowację  zorganizowało spotkania branżowe w Pradze, Brnie, Ostrawie, Bratysławie i w Koszycach. W prezentacjach polskich regionów i partnerów wzięli udział ambasadorzy RP, konsulowie, konsulowie honorowi oraz ponad 200 profesjonalistów z branży turystycznej.Nie tylko prezentacje Czytaj dalej »

Śląska Organizacja Turystyczna na targach turystycznych Dovolená 2023 w Ostrawie

W dniach 3-4 marca 2023 r.  w Ostrawie, Śląska Organizacja Turystyczna zorganizowała stoisko regionalne Województwa Śląskiego. Targi turystyczne Dovolená 2023 odbyły się na terenie centrum wystawienniczego Cerna Louka. To pierwsze w tym roku zagraniczne wydarzenie targowe, na którym zorganizowane zostało stoisko województwa. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających Czytaj dalej »

Targi w Utrechcie w Holandii za nami!

W dniach 12-15 stycznia odbyła się kolejna edycja targów Vakantiebeurs 2023 w Holandii. Województwo Śląskie wzorem lat ubiegłych prezentowało swoją ofertę przyjazdową wśród holenderskich turystów. Dzień przed oficjalnym otwarciem targów 12 stycznia odbył się dzień branżowy przeznaczony dla profesjonalistów.Wzorem lat ubiegłych Śląskie reprezentowało Stowarzyszenie Euroregion Czytaj dalej »

Śląskie na targach Touristik & Caravaning w Lipsku

W dniach 16-20 listopada w Niemczech odbyły się targi turystyczne Touristik & Caravaning. Śląskie jak co roku prezentowało w Lipsku swoją ofertę na stoisku Polskim zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną i Zagraniczny Ośrodek POT w Berlinie. Pytania odwiedzających stoisko śląskiego, na którym prezentowały się miasta Bielsko-Biała oraz Zabrze, dotyczyły m.in. pól Czytaj dalej »

Śląskie na targach DOVOLENA A REGION w Ostrawie

W dniach 11-12 marca 2022 r.  w Ostrawie - Śląska Organizacja Turystyczna zorganizowała stoisko regionalne Województwa Śląskiego. Targi turystyczne Dovolena a Region odbyły się na terenie centrum wystawienniczego Cerna Louka. To pierwsze zagraniczne wydarzenie targowe, na którym zorganizowane zostało stoisko województwa. Targi cieszyły się zainteresowaniem odwiedzających mieszkańców Czytaj dalej »

Śląskie na wirtualnych targach ITB w Berlinie

Targi ITB Berlin, to największe i najbardziej prestiżowe targi turystyczne na świecie o globalnym i ponad regionalnym charakterze.  Ze względu na aktualną sytuację związaną z panującą na świecie pandemią COVID-19 organizatorzy targów ITB Berlin podjęli decyzję o organizacji tegorocznej edycji targów tylko w wersji wirtualnej ITB Berlin NOW 2021. Targi odbyły się w dniach 9-12 marca Czytaj dalej »

Promocja Śląskiego na Targach Turystyki „Dovolená a region” w Ostrawie

W dniach 28-29 lutego 2020 odbyła się kolejna edycja jednych z największych wydarzeń targowych w Czechach – Targi Turystyki „Dovolená a region” w Ostrawie. Targi te od lat cieszą się dużym powodzeniem odwiedzających przy sprzyjającej lokalizacji wydarzenia w bliskiej odległości od centrum miasta.Stoisko ŚLĄSKIEgo promowało aktywny wypoczynek w Beskidach i na Śląsku Cieszyńskim, Czytaj dalej »

Promocja Województwa Śląskiego na targach w Austrii i Holandii

Nowy rok Śląskie rozpoczęło aktywnym uczestnictwem w dwóch styczniowych wydarzeniach targowych: Ferien Messe w Wiedniu (16-19.01) Vakantiebeurs w Utrechcie (15-19.01)Oba wydarzenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.Podczas targów w Holandii Woj. Śląskie reprezentowane było przez Śląską Organizację Turystyczną, Stowarzyszenie Region Beskidy, miasto Czytaj dalej »

Promocja Woj. Śląskiego oraz Beskidów podczas targów w Lipsku

Targi turystyczne i karawaningowe w Lipsku, które trwały od 20-24 listopada br., to największe targi wczasowe w centralnych landach Saksonii, Saksonii-Anhalt, Turyngii, Brandenburgii. Wśród wystawców, w ramach stoiska zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną (stoisko narodowe) oraz Śląską Organizację Turystyczną (stoisko regionalne) swoją ofertę prezentowały także Beskidy, Czytaj dalej »