turystyka śląskie

Targi zagraniczne

Targi w Utrechcie w Holandii za nami!

W dniach 12-15 stycznia odbyła się kolejna edycja targów Vakantiebeurs 2023 w Holandii. Województwo Śląskie wzorem lat ubiegłych prezentowało swoją ofertę przyjazdową wśród holenderskich turystów. Dzień przed oficjalnym otwarciem targów 12 stycznia odbył się dzień branżowy przeznaczony dla profesjonalistów.Wzorem lat ubiegłych Śląskie reprezentowało Stowarzyszenie Euroregion Czytaj dalej »

Śląskie na targach Touristik & Caravaning w Lipsku

W dniach 16-20 listopada w Niemczech odbyły się targi turystyczne Touristik & Caravaning. Śląskie jak co roku prezentowało w Lipsku swoją ofertę na stoisku Polskim zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną i Zagraniczny Ośrodek POT w Berlinie. Pytania odwiedzających stoisko śląskiego, na którym prezentowały się miasta Bielsko-Biała oraz Zabrze, dotyczyły m.in. pól Czytaj dalej »

Śląskie na targach DOVOLENA A REGION w Ostrawie

W dniach 11-12 marca 2022 r.  w Ostrawie - Śląska Organizacja Turystyczna zorganizowała stoisko regionalne Województwa Śląskiego. Targi turystyczne Dovolena a Region odbyły się na terenie centrum wystawienniczego Cerna Louka. To pierwsze zagraniczne wydarzenie targowe, na którym zorganizowane zostało stoisko województwa. Targi cieszyły się zainteresowaniem odwiedzających mieszkańców Czytaj dalej »

Śląskie na wirtualnych targach ITB w Berlinie

Targi ITB Berlin, to największe i najbardziej prestiżowe targi turystyczne na świecie o globalnym i ponad regionalnym charakterze.  Ze względu na aktualną sytuację związaną z panującą na świecie pandemią COVID-19 organizatorzy targów ITB Berlin podjęli decyzję o organizacji tegorocznej edycji targów tylko w wersji wirtualnej ITB Berlin NOW 2021. Targi odbyły się w dniach 9-12 marca Czytaj dalej »

Promocja Śląskiego na Targach Turystyki „Dovolená a region” w Ostrawie

W dniach 28-29 lutego 2020 odbyła się kolejna edycja jednych z największych wydarzeń targowych w Czechach – Targi Turystyki „Dovolená a region” w Ostrawie. Targi te od lat cieszą się dużym powodzeniem odwiedzających przy sprzyjającej lokalizacji wydarzenia w bliskiej odległości od centrum miasta.Stoisko ŚLĄSKIEgo promowało aktywny wypoczynek w Beskidach i na Śląsku Cieszyńskim, Czytaj dalej »

Promocja Województwa Śląskiego na targach w Austrii i Holandii

Nowy rok Śląskie rozpoczęło aktywnym uczestnictwem w dwóch styczniowych wydarzeniach targowych: Ferien Messe w Wiedniu (16-19.01) Vakantiebeurs w Utrechcie (15-19.01)Oba wydarzenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.Podczas targów w Holandii Woj. Śląskie reprezentowane było przez Śląską Organizację Turystyczną, Stowarzyszenie Region Beskidy, miasto Czytaj dalej »

Promocja Woj. Śląskiego oraz Beskidów podczas targów w Lipsku

Targi turystyczne i karawaningowe w Lipsku, które trwały od 20-24 listopada br., to największe targi wczasowe w centralnych landach Saksonii, Saksonii-Anhalt, Turyngii, Brandenburgii. Wśród wystawców, w ramach stoiska zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną (stoisko narodowe) oraz Śląską Organizację Turystyczną (stoisko regionalne) swoją ofertę prezentowały także Beskidy, Czytaj dalej »

Zapraszamy do udziału w targach VAKANTIEBEURS w Utrechcie w Holandii

Targi Vakantiebeurs w Utrechcie to najważniejsze targi turystyczne na terenie Holandii, które odwiedza corocznie ponad 100 tysięcy osób. Oferta targów skierowana jest do konsumentów poszukujących inspiracji oraz informacji dotyczących destynacji wakacyjnych oraz branży turystycznej. Od kilku lat wzrasta zainteresowanie Polską jako miejscem wyjazdów krótko i długookresowych. Największym Czytaj dalej »

Zapraszamy do udziału w stoisku regionalnym regionu FERIEN MESSE WIEDEŃ 2020

W dniach 16-19 stycznia odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych FERIEN MESSE w Wiedniu. To najważniejsze, turystyczne wydarzenie branżowe na rynku austriackim ściągające do Wiednia setki wystawców.Wzorem lat ubiegłych Polska Organizacja Turystyczna oraz Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu organizować będą stoisko POLSKI. W jego ramach Śląska Organizacja Czytaj dalej »

Śląskie promowało się w Kijowie

 Ponad 150 wystawców z kilkunastu krajów oraz 10 tys. gości z 35 państw wzięło udział w 26 Międzynarodowych Targach Turystycznych UTM w Kijowie, które odbyły się w dniach 2-4 października. Wśród wystawców, w ramach stoiska zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną oraz Śląską Organizację Turystyczną swoją ofertę prezentowały także Beskidy, reprezentowane przez Czytaj dalej »