turystyka śląskie

Badania turystyczne

Plany Polaków na długi weekend majowy 2024

W pierwszej połowie kwietnia br. mieszkańcy Polski zostali zapytani o to, w jaki sposób zamierzają spędzić tegoroczny weekend majowy. Badanie zrealizowane zostało na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.Na majówkę w tym roku wyjedzie czterech na dziesięciu PolakówW tym roku w okresie 1-5 maja lub zbliżonym wyjedzie Czytaj dalej »

Badania ruchu turystycznego za 2023 rok

Badania ruchu turystycznego zlecane są przez Śląską Organizację Turystyczną każdego roku. Dzięki temu na bieżąco monitorowany jest ruch turystyczny spoza regionu, mieszkańców województwa w jego obrębie oraz szacowana wielkość ruchu turystycznego z zagranicy.Badanie ruchu turystycznego w województwie śląskim za rok 2023 - zrobione przez firmę SelectivvBadane ruchu turystycznego Czytaj dalej »

Plany wyjazdowe Polaków na sezon zimowy 2023/2024

W bieżącym sezonie zimowym wyjazdy w celach turystycznych z co najmniej jednym noclegiem planuje 53% Polaków w wieku 18 – 65 lat. Większość z nich (57%) chce wyjechać jeden lub kilka razy w kraju, 19% ma w planie wyjazd lub wyjazdy wyłącznie zagraniczne, a 11% wyjedzie zarówno w kraju jak i za granicę. 13% spośród tych, którzy planują gdzieś wyjechać, nie podjęło w momencie realizacji Czytaj dalej »

Wyniki badań w raporcie „Bleisure in Association Conferences”

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań w raporcie "Bleisure in Association Conferences".Ze względu na liczbę uczestników, konferencje mają potencjał istotnego przyczyniania się do rozwoju trendu bleisure, wspomagając jednocześnie turystykę w miejscach, gdzie odbywają się te wydarzenia. Nowy raport ujawnia wyniki pierwszego badania planistów konferencji stowarzyszeniowych na Czytaj dalej »

Badania ruchu turystycznego za 2022 rok

Moda na Polskę trwa. Województwo śląskie z roku na rok, jest coraz częściej wybierane na cel podróży i wypoczynku. Tendencji wzrostowej ruchu turystycznego dowodzą badania ruchu turystycznego przeprowadzane na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej. Najnowszy raport odwiedzin turystów w województwie śląskim w 2022 roku pokazuje, że region odwiedziło 5,3 mln. turystów (w poprzednim Czytaj dalej »

Plany wyjazdowe mieszkańców Polski w sezonie letnim 2023 – raport z badania POT

Polska Organizacja Turystyczna sporządziła raport na temat planów wyjazdowych mieszkańców Polski w sezonie letnim. Wiadomo już ilu Polaków zamierza wyjechać w tym roku na letni wypoczynek, dokąd się wybierają, gdzie się zatrzymają, jak długo będą trwały ich pobyty i ile w związku z nimi wydadzą.Ponad 60% Polaków planuje w sezonie letnim 2023 wyjechać poza miejsce zamieszkania.W Czytaj dalej »

Plany wyjazdowe mieszkańców Polski w sezonie letnim 2022 – raport z badania POT

Polska Organizacja Turystyczna wraz z firmą ARC Rynek i Opinia sporządziła raport na temat planów wyjazdowych mieszkańców Polski w sezonie letnim. Dowiemy się z niego ilu Polaków zamierza wyjechać w tym roku na letni wypoczynek, dokąd się wybierają, gdzie się zatrzymają, jak długo będą trwały ich pobyty i ile w związku z nimi wydadzą.We wszystkich grupach wiekowych przeważa Czytaj dalej »

Badanie dotyczące skłonności do podróżowania mieszkańców dziesięciu największych europejskich rynków w tym Polski

Polska Organizacja Turystyczna udostępniła wyniki kolejnej – 12. fali badania dotyczącego skłonności do podróżowania mieszkańców dziesięciu największych europejskich rynków źródłowych (w tym Polski), zrealizowanego przez European Travel Commission na początku maja 2022 r.  Z ciekawostek - Polacy ponownie są nacją, która wykazuje największą skłonność do podróżowania w nadchodzących Czytaj dalej »

Badanie ruchu turystycznego w Woj. Śląskim za 2021 rok

Na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej przeprowadzone zostało badanie ruchu turystycznego w Woj. Śląskim za 2021 rok. Raport dostępny jest poniżej. W 2019 roku łącznie 14,3% dorosłych Polaków deklarowało wizytę przynajmniej z jednym noclegiem w województwie śląskim.Szacowana przybliżona liczba turystów, które odwiedziły województwo w zeszłym roku to około 4,5 mln Czytaj dalej »

Prezentacja wyników badania sezonu zimowego w regionach górskich

Znane są już wyniki badania sezonu zimowego w regionach górskich przygotowanego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Głównym celem badania była analiza użytkowników urządzeń mobilnych, którzy w badanych okresach odwiedzali gminy w regionach górskich Polski. Analiza obejmowała 186 gmin (GUS), w tym 27 gmin w województwie śląskim.Pełny raport z badania znajduje się TUTAJ.  Czytaj dalej »