turystyka śląskie

Badania turystyczne

Plany wyjazdowe mieszkańców Polski w sezonie letnim 2022 – raport z badania POT

Polska Organizacja Turystyczna wraz z firmą ARC Rynek i Opinia sporządziła raport na temat planów wyjazdowych mieszkańców Polski w sezonie letnim. Dowiemy się z niego ilu Polaków zamierza wyjechać w tym roku na letni wypoczynek, dokąd się wybierają, gdzie się zatrzymają, jak długo będą trwały ich pobyty i ile w związku z nimi wydadzą.We wszystkich grupach wiekowych przeważa Czytaj dalej »

Badanie dotyczące skłonności do podróżowania mieszkańców dziesięciu największych europejskich rynków w tym Polski

Polska Organizacja Turystyczna udostępniła wyniki kolejnej – 12. fali badania dotyczącego skłonności do podróżowania mieszkańców dziesięciu największych europejskich rynków źródłowych (w tym Polski), zrealizowanego przez European Travel Commission na początku maja 2022 r.  Z ciekawostek - Polacy ponownie są nacją, która wykazuje największą skłonność do podróżowania w nadchodzących Czytaj dalej »

Badanie ruchu turystycznego w Woj. Śląskim za 2021 rok

Na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej przeprowadzone zostało badanie ruchu turystycznego w Woj. Śląskim za 2021 rok. Raport dostępny jest poniżej. W 2019 roku łącznie 14,3% dorosłych Polaków deklarowało wizytę przynajmniej z jednym noclegiem w województwie śląskim.Szacowana przybliżona liczba turystów, które odwiedziły województwo w zeszłym roku to około 4,5 mln Czytaj dalej »

Prezentacja wyników badania sezonu zimowego w regionach górskich

Znane są już wyniki badania sezonu zimowego w regionach górskich przygotowanego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Głównym celem badania była analiza użytkowników urządzeń mobilnych, którzy w badanych okresach odwiedzali gminy w regionach górskich Polski. Analiza obejmowała 186 gmin (GUS), w tym 27 gmin w województwie śląskim.Pełny raport z badania znajduje się TUTAJ.  Czytaj dalej »

OBCOKRAJOWCY O POLSCE 2021

OBCOKRAJOWCY O POLSCE 2021 - badanie opinii.Badanie opinii obcokrajowców o Polsce prowadzone jest przez Polską Organizację Turystyczną nieprzerwanie od 2013 roku. Ankiety, dostępne w kilkunastu wersjach językowych, wypełniane są spontanicznie przez odwiedzających strony poland.travel.Badanie nie ma charakteru reprezentacyjnego, jednak dostarcza wielu interesujących informacji Czytaj dalej »

Analiza Polskiej Organizacji Turystycznej nt. korzystania z mediów przez aktywnych turystycznie Polaków

Departament Strategii i Marketingu Polskiej Organizacji Turystycznej  opracował analizę na temat korzystania z mediów przez aktywnych turystycznie Polaków. Badanie Omnibus  zrealizowane zostało przez Kantar Polska S.A. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie n=1000 Polaków w wieku 18 i więcej lat oraz dane z badania TGI – korzystanie z mediów przez Polaków (n=40 171), w tym przez Czytaj dalej »

Raport nt. planów i skłonności do podróży mieszkańców 10 krajów europejskich w tym Polski

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym raportem nt. planów i skłonności do podróży mieszkańców 10 krajów europejskich (w tym Polski) oraz informacją o obostrzeniach w związku z Covid19 na rynkach zagranicznych w tym:- informację nt obostrzeń dotyczących podróżowania pomiędzy Polską a wybranymi krajami (rynki działania ZOPOT i POT Warszawa)- plany rządów w zakresie znoszenia Czytaj dalej »

Trendy rozwojowe turystyki w Polsce przed i w trakcie pandemii COVID-19 – badanie

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na sytuację gospodarczą Polski. Mimo dużego potencjału wzrostu sektor turystyczny, kulturalny oraz gastronomiczny zostały silnie dotknięte przez pandemię. Zapraszamy do zapoznania się z badaniem pt. "Trendy rozwojowe turystyki w Polsce przed i w trakcie pandemii COVID-19" przygotowanym przez Instytut Turystyki w Krakowie sp. z o.o.Dokument obejmuje analizę- Czytaj dalej »

Spędzanie czasu wolnego w okresie pandemii koronawirusa – badanie SPECIFICA

Zachęcamy do zapoznania się z badaniem przeprowadzonym w ramach konferencji Specifica - Forum Marki Miejsca.SPECIFICA - raport z badań dot. spędzania czasu wolnego w okresie pandemii koronawirusa.pdf Czytaj dalej »

Badanie ruchu turystycznego w woj. śląskim za 2019 rok

Na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej przeprowadzone zostało badanie ruchu turystycznego w Woj. Śląskim za 2019 rok. Raport dostępny jest poniżej. W 2019 roku łącznie 17,2% dorosłych Polaków deklarowało wizytę przynajmniej z jednym noclegiem w województwie śląskim.Szacowana przybliżona liczba turystów, które odwiedziły województwo w zeszłym roku to około 5,4 mln Czytaj dalej »