turystyka śląskie

Targi krajowe

Śląskie na Dniach Polskich w Ołomuńcu

Śląska Organizacja Turystyczna na zaproszenie Instytutu Polskiego w Pradze i magistrátu města Olomouce, wzięła udział w Sezonie Polskim w Ołomuńcu w Czeskiej Republice. Wydarzenie odbyło się 16 i 17 września 2022 r. na Horní náměstí (Rynek Główny) i jego celem była promocja Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej. Województwo Śląskie zaprezentowało swoją ofertę turystyki Czytaj dalej »

Śląskie na targach turystycznych „Atrakcje Regionów”

W dniach 10-12 czerwca Śląska Organizacja Turystyczna promowała atrakcje województwa śląskiego na targach Atrakcje Regionów w Chorzowie. Wśród wystawców nie brakowało przedstawicieli regionów i miast, hoteli, pensjonatów, gospodarstw  agroturystycznych, uzdrowisk czy ośrodków SPA. Śląska Organizacja Turystyczna z bogatą ofertą turystyczną promowała szlaki rowerowe, kajakowe, atrakcje Czytaj dalej »

Śląskie promowało się w Szczecinie

W dniach 7-8 maja w Szczecinie odbył się Festiwal Podróży i Czasu Wolnego - Piknik nad Odrą. Wydarzenie odbywa się na nabrzeżu Odry w Szczecinie od 18 lat. Odwiedza je około 100 tysięcy osób.  W piknikowych alejkach w strefie Market Tour zaprezentowało się również województwo śląskie.Stoisko ŚLĄSKIEGO to prezentacja marek turystycznych:- Beskidy- Jura Krakowsko-Częstochowska Czytaj dalej »

Śląskie ze stoiskiem regionalnym na targach GLOBALNIE w Katowicach

W dniach 18-20 marca 2022 r. w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki "Globalnie", na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego (Strefa Kultury). Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, targi wróciły do kalendarza wydarzeń odbywających się w stolicy regionu.Podczas wydarzenia nie zabrakło prezentacji Województwa Śląskiego. Na stoisku dostępne były materiały Czytaj dalej »

Oferta udziału w Międzynarodowych Targach Turystycznych Globalnie 2022 w Katowicach

Serdecznie zachęcamy do udziału w Międzynarodowych Targach Turystycznych Globalnie w Katowicach. Targi od ponad 25 lat są jedną z największych imprez turystycznych w Polsce.  Termin targów – połowa marca, tuż przed otwarciem sezonu sprawia, że impreza przyciąga zarówno licznych specjalistów z branży, jak i turystów.Śląska Organizacja Turystyczna podczas wydarzenia organizuje Czytaj dalej »

Śląskie promowało się Szczecinie!

W dniach 19-20 czerwca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, w którym Śląskie brało udział. "Piknik nad Odrą", bo o nim mowa to doroczne święto turystyczne odbywające się w Szczecinie, tym razem na Łasztowni (wcześniej na Wałach Chrobrego). Śląskie po raz pierwszy zaprezentowało się podczas tego wydarzenia w charakterze  Regionu Partnerskiego.  W ramach wystąpienia Czytaj dalej »

Promocja Śląskiego na 33. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB

ENERGETAB to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego i jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej. W dniach 15-17 września odbyła się kolejna edycja jednego z największych wydarzeń targowych w kraju. Targi te od lat cieszą się dużym powodzeniem odwiedzających. ENERGETAB®2020 były Czytaj dalej »

Free Time Festival w Gdańsku – przełożone na 2021 rok

Przekazujemy oświadczenie organizatorów targów FREE TIME FESTIVAL w Gdańsku, w których Śląska Organizacja Turystyczna miała uczestniczyć: Wykazując się troską i odpowiedzialnością w obliczu sytuacji związanej z rozpowszechnianiem się koronawirusa Zarząd Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. informuje o przełożeniu terminu Free Time Festiwalu. Również konferencja „New Czytaj dalej »

Targi „Na styku kultur” w Łodzi oraz „Globalnie” w Katowicach 2020 przeniesione!

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie, organizatorzy targów "Na styku kultur" w Łodzi oraz GLOBALNIE w Katowicach podali do wiadomości informacje o przeniesieniu targów na inny termin.Oświadczenie organizatorów GLOBALNIE w tej sprawie dostępne jest poniżej.Globalnie - Oświadczenie organizatora.pdfTargi w Łodzi przeniesione zostały na termin 29-31 maja Czytaj dalej »

Śląskie z sukcesem na Międzynarodowych Targach we Wrocławiu

W dniach 28 lutego - 1 marca odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. To największe na terenie Dolnego Śląska targi turystyczne.Tym razem wydarzenie odbyło się na Stadionie Wrocław. Stoisko Woj. Śląskiego zorganizowane zostało we współpracy Śląskiej Organizacji Turystycznej z partnerami stoiska regionalnego. Tym razem stoisko nieco różniło Czytaj dalej »