turystyka śląskie

Targi krajowe

Śląskie Smaki partnerem Strefy Pokazów Kulinarnych na Targach EkoStyl

Strefa Pokazów Kulinarnych na 11 Międzynarodowych Targach EKOstyl 2023 w Bielsku-Białej, w dniu 17-19.11.2023, nie mogla zaistnieć bez Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki.Tradycją targów EKOstyl są pokazy kulinarne i degustacje. Strefa Pokazów Kulinarnych kusi smakiem, aromatem, smakowitym wyglądem. Oprócz degustacji można podpatrzeć sposób przyrządzania wyjątkowych potraw, nauczyć Czytaj dalej »

Województwo śląskie promowało się w Szczecinie

W dniach 13-14 maja Śląska Organizacja Turystyczna promowała województwo śląskie jako region atrakcyjny turystycznie w Szczecinie. Na Wałach Chrobrego odbywał się Festiwal Podróży i Czasu Wolnego ‘Piknik nad Odrą’. W tym roku skupiliśmy się głównie na promocji turystyki aktywnej – kajakowej i rowerowej. Zainteresowanie mapami oraz przewodnikami po województwie śląskim było Czytaj dalej »

Śląskie promowało się w Zabrzu podczas Międzynarodowych Targów Turystyki

Śląskie w Zabrzu! W dniach 21-22 kwietnia 2023 na Międzynarodowych Targach Turystycznych, Śląska Organizacja Turystyczna zaprezentowała swoją ofertę przed zbliżającym się sezonem wiosenno-letnim. Materiały dystrybuowane były przez 2 dni targowe, a frekwencja przerosła oczekiwania. Odwiedzający chętnie zatrzymywali się przy stoisku Śląskiego skuszeni nie tylko atrakcyjnymi zdjęciami Czytaj dalej »

Śląskie promowało się w stolicy podczas ITTF Warszawa 2023

Śląskie ponownie w Warszawie! W dniach 16-18 marca 2023 na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITTF śląskie zaprezentowało swoją ofertę przez zbliżającym się sezonem wiosenno - letnim, tym razem na stoisku informacyjnym. Materiały dystrybuowane były przez 3 dni targowe, a frekwencja przerosła oczekiwania. Odwiedzający chętnie zatrzymywali się przy stoisku śląskiego skuszeni nie Czytaj dalej »

Zmiana terminu Międzynarodowych Targów Turystyki „Globalnie” w Katowicach

Decyzją Organizatora, pragniemy poinformować, iż termin Międzynarodowych Targów Turystyki GLOBalnie 2023, które w dniach 24-26 marca 2023 miały odbyć się w Katowicach zostaje zmieniony. Nowy termin zostanie podany do Państwa wiadomości niezwłocznie po jego ustaleniu.źródło: https://globalnie.fairexpo.pl/2023/02/01/zmiana-terminu-miedzynarodowych-targow-turystyki-globalnie-w-katowicach/ Czytaj dalej »

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2023

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła akwizycję na targi ITB w  Berlinie. Są to największe i najbardziej prestiżowe targi turystyczne na świecie. W roku 2023 organizatorzy ITB planują imprezę B2B, czyli będzie to spotkanie wyłącznie światowej branży turystycznej. Polskie regiony, hotele i biura zajmujące się organizacją turystyki  będą miały możliwość prezentacji bogatej Czytaj dalej »

Śląskie na Dniach Polskich w Ołomuńcu

Śląska Organizacja Turystyczna na zaproszenie Instytutu Polskiego w Pradze i magistrátu města Olomouce, wzięła udział w Sezonie Polskim w Ołomuńcu w Czeskiej Republice. Wydarzenie odbyło się 16 i 17 września 2022 r. na Horní náměstí (Rynek Główny) i jego celem była promocja Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej. Województwo Śląskie zaprezentowało swoją ofertę turystyki Czytaj dalej »

Śląskie na targach turystycznych „Atrakcje Regionów”

W dniach 10-12 czerwca Śląska Organizacja Turystyczna promowała atrakcje województwa śląskiego na targach Atrakcje Regionów w Chorzowie. Wśród wystawców nie brakowało przedstawicieli regionów i miast, hoteli, pensjonatów, gospodarstw  agroturystycznych, uzdrowisk czy ośrodków SPA. Śląska Organizacja Turystyczna z bogatą ofertą turystyczną promowała szlaki rowerowe, kajakowe, atrakcje Czytaj dalej »

Śląskie promowało się w Szczecinie

W dniach 7-8 maja w Szczecinie odbył się Festiwal Podróży i Czasu Wolnego - Piknik nad Odrą. Wydarzenie odbywa się na nabrzeżu Odry w Szczecinie od 18 lat. Odwiedza je około 100 tysięcy osób.  W piknikowych alejkach w strefie Market Tour zaprezentowało się również województwo śląskie.Stoisko ŚLĄSKIEGO to prezentacja marek turystycznych:- Beskidy- Jura Krakowsko-Częstochowska Czytaj dalej »

Śląskie ze stoiskiem regionalnym na targach GLOBALNIE w Katowicach

W dniach 18-20 marca 2022 r. w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki "Globalnie", na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego (Strefa Kultury). Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, targi wróciły do kalendarza wydarzeń odbywających się w stolicy regionu.Podczas wydarzenia nie zabrakło prezentacji Województwa Śląskiego. Na stoisku dostępne były materiały Czytaj dalej »