turystyka śląskie

Dołącz do nas

PRAWA I PRZYWILEJE WYNIKAJĄCE Z PRZYNALEŻNOŚCI DO ŚOT:

Celem istnienia stowarzyszenia Śląska Organizacja Turystyczna jest szeroko pojmowana promocja Województwa Śląskiego oraz tworzenie nowego, pozytywnego wizerunku regionu jako destynacji turystycznej wartej odwiedzenia, o bogatej ofercie wypoczynkowo-kulturalnej, przyjaznej dla turystów z kraju i zagranicy. Przystąpienie do ŚOT wiąże się z następującymi korzyściami:

 1. Wspieramy działania promocyjne członków ŚOT o znaczeniu regionalnym i ogólnopolskim.
 2. Oferujemy udział we wspólnym stoisku Województwa Śląskiego organizowanym na targach krajowych i zagranicznych oraz podczas innych imprez promocyjnych na preferencyjnych warunkach.
 3. Proponujemy udział w szkoleniach, konferencjach, debatach, spotkaniach i innych imprezach współfinansowanych przez ŚOT na preferencyjnych warunkach.
 4. Preferencje przy organizacji imprez oraz study tour i study press dla dziennikarzy oraz biur podróży.
 5. Dofinansowujemy działania promocyjne oraz wydawnictwa członków ŚOT o znaczeniu regionalnym w ramach dorocznego konkursu dla Członków ŚOT.
 6. Zapewniamy bieżący kolportaż materiałów promocyjno-informacyjnych naszych członków podczas targów, konferencji oraz innego rodzaju spotkań branżowych.
 7. Przekazujemy wydawnictwa ŚOT i Polskiej Organizacji Turystycznej członkom do dystrybucji własnej w celach promocyjnych.
 8. Współpracujemy z członkami ŚOT w ramach aktualizacji i promocji treści na regionalnym portalu turystycznym Województwa Śląskiego www.slaskie.travel oraz serwisach tematycznych (UU średnio 1,5 mln.  oraz w mediach społecznościowych slaskie.travel).
 9. Dostęp do specjalistycznych danych dotyczących turystyki ŚOT i Polskiej Organizacji Turystycznej.
 10. Umożliwiamy wymianę materiałów promocyjnych pomiędzy Członkami ŚOT.
 11. Zapewniamy kompetentną obsługę oraz pomoc w innych działaniach związanych z turystyką.