turystyka śląskie

Aktualności

Śląskie w magazynie górskim NA SZCZYCIE

"Na szczycie" to magazyn dla ludzi wolnych, kochających góry, szlaki, wspinaczkę i każdą formę aktywnego wypoczynku nad poziomem morza. W Polsce i za granicą. Od trekkingu, przez alpinizm, aż po weekendowy spacer z rodziną. Rozmowy z himalaistami, głos ludzi gór i testy sprzętów. Wszędzie tam, gdzie można dojść, dobiec i dojechać na rowerze.W ostatnim numerze 64/2020 Czytaj dalej »

„Śląskie – z przyrodą za pan brat!” w magazynie Świat Podróże Kultura

Ukazał się nowy numer magazynu Świat Podróże Kultura, w którym znalazł się również materiał przygotowany we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną pt "Śląskie w stylu slow".Materiał pokazuje gdzie w regionie można wypocząć na łonie natury, w górskim stylu, na spacerze, na rowerze. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie terenami sprzyjającymi aktywnemu wypoczynkowi, Czytaj dalej »

Ruszyła rejestracja dla przedsiębiorców do programu Polski Bon Turystyczny

Już od 25.07.2020 r. przedsiębiorcy mogą rejestrować się do programu Polski Bon Turystyczny w platformie PUE ZUS. Program jest formą wsparcia dla krajowej branży turystycznej oraz dla polskich rodzin. Do rejestracji mogą przystąpić przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski. Szczegółowe Czytaj dalej »

Kraina Górnej Odry w magazynie 2B Style

W ostatnim wydaniu magazynu 2B Style Nr 2 (41) 2020 lipiec-sierpień 2020, ukazał się artykuł opisujący Krainą Górnej Odry.Kraina Górnej Odry położona jest w południowo-zachodniej części województwa śląskiego. Warto spędzać tam czas, to kraina lasów i wody. Nie bez przyczyny Krainę Górnej Odry nazywa się „płucami Śląska” – znajdują się tutaj liczne rezerwaty przyrody Czytaj dalej »

Opolskie targi „W Stronę Słońca” odwołane

Z powodu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 oraz ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo współorganizatorów, wystawców, a także zwiedzających organizatorzy 20. Międzynarodowych Targów Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu, które po przeniesieniu z terminu majowego miały się odbyć we wrześniu, podjęli decyzję o ich odwołaniu. Czytaj dalej »

Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego rozpoczął przyjmowanie wniosków do Dyplomu Marszałka Woj. Śląskiego

Urząd Marszałkowski Woj. Ślaskiego zaprasza do składania wniosków do „Dyplomu Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki”. Wszelkie informacje znajdują się w linku poniżej. Wnioski o przyznanie Dyplomu można składać do dnia 28 sierpnia br.Szczegółowe informacje:  https://bip.slaskie.pl/dzialalnosc_urzedu/turystyka/dyplom-za-zaslugi-dla-turystyki.htmlW Czytaj dalej »

#WybieramSlaskie – nowa kampania promocyjna woj. Śląskiego

#WybieramSlaskie – to hasło nowej kampanii przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Śląską Organizację Turystyczną z udziałem dziesięciu znanych i lubianych postaci związanych z regionem. Działania promocyjne w Internecie i mediach społecznościowych potrwają do końca wakacji.„Z samego serca Beskidów pozdrawiają bracia Łukasz i Paweł Golec. Mamy Czytaj dalej »

Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej powołany w skład Śląskiej Rady Turystyki

Decyzją Zarządu Województwa Śląskiego 29 maja 2020 r. utworzona została Śląska Rada Turystyki, która pełnić będzie funkcję konsultacyjną i opiniodawczo-doradczą Marszałka Woj. Śląskiego. W jej skład powołany został również Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej - Adam Wawoczny. ŚRT działać będzie na podstawie regulaminu organizacyjnego, w którym określony został jej Czytaj dalej »

15 Festiwal Śląskie Smaki – zmiana terminu na czerwiec 2021

Szanowni Państwo,W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w kraju, Zarząd Śląskiej Organizacji Turystycznej podjął decyzję o zmianie terminu dorocznego Festiwalu Śląskie Smaki z 13 września 2020, na czerwiec 2021.Festiwal co roku cieszy się ogromną popularnością w całym regionie, tym bardziej jest nam niezmiernie przykro, że w tym roku nie udało się go zorganizować.Do Czytaj dalej »

Bon turystyczny – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Bon turystyczny - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytaniaPolski Bon Turystyczny to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Nowe świadczenie wzbudziło ogromne i pozytywne zainteresowanie zarówno wśród przedsiębiorców turystycznych jak i samych turystów. Jaka będzie wartość Czytaj dalej »