turystyka śląskie

Aktualności

XV Festiwal Śląskie Smaki za nami!

Kolejna edycja największej imprezy kulinarnej w regionie cieszyła się w tym roku szczególnym zainteresowaniem. Na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu, przyjechali miłośnicy kuchni regionalnej!Ogrom zainteresowania Festiwalem utwierdza nas w przekonaniu, że wciąż warto go organizować. To już 15 rok z rzędu, a ludzi, którzy przyjeżdżają na to wyjątkowe wydarzenie co roku jest Czytaj dalej »

Z przykrością zawiadamiamy

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci prof. nadz. Dr Tadeusza Burzyńskiego - Prezesa Zarządu Instytutu Turystyki w Krakowie Sp. z o.o, Dziekana Wydziału Turystyki i Promocji Zdrowia Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.Uroczystości pogrzebowe zaplanowane zostały na sobotę 12 czerwca 2021 r od g. 11:00 w Marcyporębie (gmina Brzeźnica), Plac Czytaj dalej »

Śląskie w ogólnopolskim dodatku Polska Presse – Wakacje LAST MINUTE 2021!

Śląska Organizacja Turystyczna przygotowała prezentację województwa śląskiego w ogólnopolskim dodatku Wakacje Last Minute 2021 Polska Presse. Dodatek dystrybuowany został wśród 50 000 prenumeratorów dzienników regionalnych PPG w całej Polsce. Opublikowane zostały informacje, które przydadzą się każdemu polskiemu turyście w zaplanowaniu wymarzonego urlopu. Dodatek opublikowany Czytaj dalej »

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego w magazynie TRAVEL POLSKA

„Travel Polska” – to bezpłatny magazyn podróżniczy skierowany do osób aktywnych, ciekawych świata i jego atrakcji – zarówno tych w wymiarze czysto geograficznym oraz przyrodniczym i kulturowym. Atutem dwumiesięcznika jest wysoki poziom edytorski oraz merytoryczny. W nr 44 magazynu zaprezentowany został Szlak Przyrody Województwa Śląskiego obok takich miejsc jak Warszawa, Toruń czy Czytaj dalej »

Śląskie w magazynie ludzi gór „Na szczycie”

"Na szczycie" to magazyn dla ludzi wolnych, kochających góry, szlaki, wspinaczkę i każdą formę aktywnego wypoczynku nad poziomem morza. W Polsce i za granicą. Od trekkingu, przez alpinizm, aż po weekendowy spacer z rodziną. Rozmowy z himalaistami, głos ludzi gór i testy sprzętów. Wszędzie tam, gdzie można dojść, dobiec i dojechać na rowerze.W ostatnim numerze ukazał Czytaj dalej »

Rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie działań wydawniczych i promocyjnych członków ŚOT 2021 – infrastruktura

22 kwietnia br. Zarząd Śląskiej Organizacji Turystycznej przyjął uchwałę w sprawie dofinansowania działań członków Śląskiej Organizacji Turystycznej w zakresie działań rozwijających i doskonalących oferty i produkty  poprzez infrastrukturę turystyczną w regionie, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnych Marek Turystycznych oraz obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO:Załącznik Czytaj dalej »

Rusza konkurs dla firm związanych z turystyką i gastronomią – Śląski Pakiet dla Turystyki

Od 30 kwietnia do 18 maja przedsiębiorcy z regionu mogą składać wnioski w przeznaczonym dla branży turystycznej konkursie „Inwestycje w MŚP”, którego alokacja wynosi 76 mln złotych. Maksymalna kwota dofinansowania przewidziana w tym naborze wynosi 500 tys. złotych, minimalna 50 tys. zł, natomiast zakres pomocy sięga 85% kosztów kwalifikowalnych.Zarząd Województwa Śląskiego, Czytaj dalej »

Turystyczna Szkoła – projekt POT

Polska Organizacja Turystyczna realizuje projekt "Turystyczna Szkoła" skierowany do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Podstawą projektu jest strona internetowa z bazą materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz bazą scenariuszy wycieczek szkolnych. Celem POT w ramach projektu jest wykreowanie wśród młodzieży modę na wyjazdy po Polsce, edukacja o potencjale regionów Czytaj dalej »

Rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie działań wydawniczych i promocyjnych członków ŚOT 2021

6 kwietnia br. Zarząd Śląskiej Organizacji Turystycznej przyjął uchwały w sprawie wsparcia członków Śląskiej Organizacji Turystycznej i dofinansowania działań ukierunkowanych na tworzenie i promocję produktów turystycznych o znaczeniu regionalnym w dwóch priorytetach: priorytet 1: wsparcie działalności wydawniczej i promocyjnej członków Śląskiej Organizacji Turystycznej Czytaj dalej »

Śląskie w magazynie ludzi gór Na Szczycie

„Na szczycie” to magazyn dla ludzi wolnych, kochających góry, szlaki, wspinaczkę i każdą formę aktywnego wypoczynku nad poziomem morza. W Polsce i za granicą. Od trekkingu, przez alpinizm, aż po weekendowy spacer z rodziną. Rozmowy z himalaistami, głos ludzi gór i testy sprzętów. Wszędzie tam, gdzie można dojść, dobiec i dojechać na rowerze.W ostatnim numerze Czytaj dalej »