turystyka śląskie

Aktualności

ŚOT promuje region kulinarnie – RegioRest Festiwal

Zadaniem Śląskiej Organizacji Turystycznej jest szeroko pojęta promocja województwa śląskiego, jako regionu atrakcyjnego i jako miejsca na mapie Polski wartego odwiedzenia. W realizacji tych celów z pewnością może przysłużyć się kuchnia regionalna i tradycje kulinarne regionu.RegioRest Festiwal to nowe kulinarne wydarzenie w restauracjach Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki! Szefowie Czytaj dalej »

RESTAURACJA CHARLOTTA na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki!

Kolejna restauracja dołączyła do grona Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”.Restauracja Charlotta mieści się w przepięknym pałacu z XVII wieku. Pałac znajduje się w Baranowicach, które są obecnie dzielnicą Żor. Historia tego miejsca sięga XIX wieku, kiedy został on przebudowany przez Emila von Duranta, nadając mu wyjątkowy charakter i styl. Po latach niezagospodarowania Czytaj dalej »

Dotacje dla branży HoReCa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków na dotacje z Krajowego Planu Odbudowy dla sektorów hotelarskiego, gastronomicznego, cateringowego (HoReCa) oraz turystycznego i kulturalnego. To jeden z pierwszych naborów z KPO, który rozpocznie się 6 maja. Kwota dofinansowania wynosi ponad 1,2 mld zł, a głównymi beneficjentami będą małe i średnie przedsiębiorstwa Czytaj dalej »

Rozpoczynają się VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

Przed nami siódma edycja Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. To kolejna odsłona tej wyjątkowej inicjatywy organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Tegoroczny konkurs jest skierowany do aktywnych twórców zajmujących się tematyką podróżniczą, kulinarną, turystyczną i lifestylową.  Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to wyjątkowe, Czytaj dalej »

ŚOT na Międzynarodowych Targach Turystyki Przemysłowej 2024

Śląska Organizacja Turystyczna reprezentowała województwo śląskie na Międzynarodowych Targach Turystyki Przemysłowej 2024 w Zabrzu w dniach 5-6 kwietnia 2024 roku. Wśród wystawców na stoisku obecne były 3 Polskie Marki Turystyczne: Śląsk Cieszyński , Kraina Górnej Odry oraz Jura Krakowsko-Częstochowska. Odwiedzjący mieli okazję zaczerpnąć inspiracji do wiosennych wycieczek po województwie, Czytaj dalej »

Badania ruchu turystycznego za 2023 rok

Badania ruchu turystycznego zlecane są przez Śląską Organizację Turystyczną każdego roku. Dzięki temu na bieżąco monitorowany jest ruch turystyczny spoza regionu, mieszkańców województwa w jego obrębie oraz szacowana wielkość ruchu turystycznego z zagranicy.Badanie ruchu turystycznego w województwie śląskim za rok 2023 - zrobione przez firmę SelectivvBadane ruchu turystycznego Czytaj dalej »

Biuro ŚOT nieczynne w dniu 29.03.2024 r.

Informujemy, że w dniu 29.03.2024 r. biuro Śląskiej Organizacji Turystycznej będzie nieczynne.

Śląskie Smaki podczas Targów EkoTrendy w Bielsku-Białej

W dniach 16-17 marca 2024 podczas Targów EkoTrendy w Bielsku-Białej odbyła się promocja Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki. Podczas dwóch dni targowych miały miejsce pokazy kulinarne, degustacje i prelekcje. Strefa kulinarna powiązana została z nowym trendem turystycznym GastroTurystyką. Walory turystyczne województwa śląskiego przybliżone zostały poprzez pokazanie kuchni Czytaj dalej »

Województwo śląskie na targach MTT Wrocław 2024

Województwo śląskie w dniach 22-24 kwietnia prezentowało ofertę turystyczną regionu na 15 edycji targów MTT Wrocław, które odbywały się na Tarczyński Arena Wrocław.  Wśród wystawców obecni byli: Polska Marka Turystyczna Śląsk Cieszyński oraz miasto Bielsko-Biała. Odwiedzający mieli okazję otrzymać przewodniki po województwie śląskim, mapy ze szlakami kajakowymi oraz przepisy Czytaj dalej »

Rozstrzygnięto konkursy na dofinansowanie działań członków ŚOT w roku 2024

W dniu 18 marca br. Zarząd Śląskiej Organizacji Turystycznej podjął uchwały w sprawie dofinansowania działań Członków Śląskiej Organizacji Turystycznej w roku 2024 ukierunkowanych na tworzenie i promocję produktów turystycznych o znaczeniu regionalnym Priorytet 1. wsparcie  działalności wydawniczej i promocyjnej oraz Priorytet 2. wsparcie ukierunkowane na rozwój i promocję  regionalnych Czytaj dalej »