Na przełomie czerwca i lipca br. województwo śląskie odwiedziła grupa przedstawicieli managmentu branży lotniczej oraz turystycznej z Arabii Saudyjskiej. Podróż influencerki zorganizowała Śląska Organizacja Turystyczna i For Rest Travel DMC POLAND. Jest to kontynuacja działań promocyjnych na rynku Zatoki Perskiej, mających na celu sprowadzenie turystów z tamtego regionu do województwa śląskiego.
Pierwszy dzień w regionie grupa spędziła na poznaniu atrakcji turystycznych oraz zaplecza noclegowego i biznesowego stolicy regionu, Katowic. Uczestnicy zwiedzili historyczne osiedle górnicze Nikiszowiec, Strefę Kultury wraz z Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Park Śląski. To właśnie tereny zielone robią na tamtejszych gościach ogromne wrażenie, a tych u nas w regionie nie brakuje.
Drugi dzień pobytu grupa spędziła na odwiedzeniu jednej z z topowych atrakcji województwa – kopalni GUIDO w Zabrzu, gdzie przewodnicy opowiedzieli o górniczej historii. Następnym kierunkiem były Beskidy, dokładniej miasto Wisła, stanowiąca miejsce noclegowe w hotelu Crystal Mountain, w którym zaprezentowana została oferta biznesowa oraz SPA&Weelness.
W kolejnym dniu grupa kontynuowała korzystanie z przyrodniczo-naturalnych uroków tej części województwa – odwiedzili Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu oraz zjedli lunch na szczycie Czantorii, podziwiając beskidzkie szczyty. Wieczorem zaprezentowany został potencjał kolejnego z topowych obiektów noclegowych – Mercure Szczyrk.
Ostatni dzień podróży uczestnicy spędzili na północy województwa, w regionie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tutaj czekała na nich prawdziwa off-roadowa przygoda. To właśnie z poziomu samochodów terenowych grupa eksplorowała te wyjątkowe okolice.