turystyka śląskie

Śląskie. Pozytywna Energia

Śląskie z podwójnym złotem!

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON to już dla śląskiego tradycja. Wydarzenie to jedna z najważniejszych imprez turystycznych skierowanych zarówno do profesjonalnych zwiedzających jak i turystów indywidualnych. To doskonały moment na zorientowanie się co w turystyce 'piszczy', poznanie nowych miejsc i zainspirowanie się do podróży po Polsce , która w 2016 roku cieszyła Czytaj dalej »

Śląskie promowało się w Austrii i Holandii

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa kluczowe wydarzenia, na których Województwo Śląskie promowało walory turystyczne.Targi Vakantiebeurs w Utrechcie, w Holandii odbywały się w dniach 12-17 stycznia. Województwo śląskie konsekwentnie promuje się na rynku holenderskim, na stoisku polskim zapoznając mieszkańców Utrechtu i okolicznych miejscowości z atrakcjami na jego terenie. Oferta Czytaj dalej »

Śląskie docenione w Poznaniu!

Dobiegły końca ostatnie tegoroczne krajowe targi turystyczne - Tour Salon 2011. Targi Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu to jedno z najpopularniejszych wydarzeń w kalendarzu krajowych imprez targowych. Wśród wystawców z kraju i zagranicy, bogatą ofertę województwa zaprezentowało również  śląskie. Podczas trwających od 19-22 października targów, stoisko regionalne licznie Czytaj dalej »

Stoisko śląskiego wyróżnione w stolicy!

W minioną sobotę zakończyły się XIX Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw.  To jedno z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej w Polsce. Wśród  ponad 650 wystawców z 62 krajów świata, zaprezentowana została również bogata oferta turystyczna województwa śląskiego.  Pierwszy dzień targów zarezerwowany został dla przedstawicieli branży turystycznej. Kolejne dwa dni Czytaj dalej »

Nagroda główna dla śląskiego na GTT w Gdańsku!

Dobiegły końca 14. Gdańskie Targi Turystyczne. Trwająca 3 dni impreza targowa po raz kolejny okazała się dla województwa śląskiego szczęśliwa. Prezentacja regionalna została doceniona przez odwiedzających targi zdobywając nagrodę główną w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko. Wyróżniono również kampanię promocyjną województwa.  Gdańskie Targi Turystyczne odbyły Czytaj dalej »

Śląskie nagrodzone na MTT Wrocław 2011!

Zakończyły się trzydniowe Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu. Wśród wystawców z kraju i zagranicy w Hali Orbita promowało się również województwo śląskie. Stoisko regionalne otrzymało nagrodę odwiedzających targi. Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2011 odbyły się w dniach 8-10 kwietnia po raz  trzeci. Podczas wydarzenia śląskie prezentowało swoją ofertę Czytaj dalej »

Śląskie na targach turystycznych LATO w Warszawie!

Dobiegła końca XVI edycja Targów Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie. Wśród ponad 400 wystawców, ofertę regionalną promowało również województwo śląskie. W dniach 1-3 kwietnia miały miejsce kolejne w tym roku targi turystyczne. Warszawskie Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2011 stanowiły doskonałą okazję do prezentacji ofert wystawców przez zbliżającym się sezonem letnim.  Czytaj dalej »

Śląskie nagrodzone na targach GLOB w Katowicach!

W dniach 25-27 marca, miały miejsce XVII Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2011. Promujące się  na targach województwo śląskie po raz kolejny zaprezentowało szeroki wachlarz propozycji wypoczynku w naszym regionie. Dodatkowo nagrodzone zostały dwa wydawnictwa – przewodnik po województwie „Śląskie z dzieckiem” oraz kalendarz Czytaj dalej »

Województwo Śląskie promowało się w Łodzi!

Zakończyły się właśnie odbywające się w Łodzi targi turystyczne „Na styku kultur” 2011. Podczas imprezy targowej, nie mogło zabraknąć województwa śląskiego. Stoisko promocyjne realizowane w ramach projektu „Śląskie. Pozytywna energia…”, podobnie jak w zeszłym roku, cieszyło się dużym powodzeniem ze strony odwiedzających targi. To już drugie w tym roku, krajowe targi Czytaj dalej »

Śląskie na targach Intourex 2011

W dniach 18-20 lutego Śląska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w Targach Turystyki i Rekreacji INTOUREX'11 w Sosnowcu. Stoisko Śląskiego cieszyło się ogromnym powodzeniem. Licznie odwiedzający zainteresowani byli ofertą regionalną, w szczególności mapami turystycznymi i szlakami rowerowymi po regionie. Goście odwiedzający stoisko pytali o atrakcje turystyki industrialnej, w szczególności Czytaj dalej »