turystyka śląskie

ŚSIT

E-Konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce

Ruszył E-Konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce, którego celem jest wyłonienie najlepszych i wyspecjalizowanych podmiotów z zakresu informacji turystycznej. Do 30 września Polska Organizacja Turystyczna przyjmuje zgłoszenia od zainteresowanych podmiotów. W rywalizacji mogą brać udział te centra i punkty, które pomyślnie przeszły proces E-Certyfikacji Informacji Czytaj dalej »

Study tour w Beskidach dla informatorów turystycznych ŚSIT

W dniach 25.04.-26.04.2022 odbyło się szkolenie krajoznawcze (study tour) w Beskidach dla pracowników punktów informacji turystycznej Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej.Dwudniowe szkolenie rozpoczęło się w Bielsku-Białej, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto i przeszliśmy szlakiem bajek. Na Starówce zobaczyliśmy katedrę, rynek, pomnik Marcina Lutra i stary cmentarz ewangelicki Czytaj dalej »

E-Certyfikacja Informacji Turystycznej – ZAPRASZAMY!

W ramach rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej, Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do współpracy w procesie E-Certyfikacji Informacji Turystycznej w Polsce.Nowe narzędzie marketingowe POT w oparciu o aplikację TurApka z pewnością ułatwi wszelkie czynności: wprowadzanie wniosków, weryfikację i ocenę wniosków poprzez powołane w Regionalnych Organizacjach Turystycznych Czytaj dalej »

Śląskie z podwójnym złotem!

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON to już dla śląskiego tradycja. Wydarzenie to jedna z najważniejszych imprez turystycznych skierowanych zarówno do profesjonalnych zwiedzających jak i turystów indywidualnych. To doskonały moment na zorientowanie się co w turystyce 'piszczy', poznanie nowych miejsc i zainspirowanie się do podróży po Polsce , która w 2016 roku cieszyła Czytaj dalej »

4 mln turystów w śląskim – badanie ruchu turystycznego 2015

Zapraszamy do zapoznania się z raportem przeprowadzonym na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej - Badanie Ruchu Turystycznego w 2015 roku.  Wynika z niego m.in., że szacunkowa liczba turystów odwiedzających śląskie to 4 mln (rok wcześniej 3,3 mln).Choć odwiedziny u rodziny i bliskich to nadal najczęściej deklarowany cel wizyty wśród turystów śląskiego, to w 2015 roku wyraźnie Czytaj dalej »

Poznań zdobyty!

Dobiegły końca 25. Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2014 w Poznaniu. Tegoroczna edycja była wyjątkowa nie tylko za sprawą jubileuszu ich 25 lecia. Po raz pierwszy oficjalnym Regionem Partnerskim targów było Województwo Śląskie. Z tej okazji nie tylko dla odwiedzających, ale również wystawców, gości i mieszkańców Poznania, Śląska Organizacja Turystyczna oraz partnerzy Czytaj dalej »

Województwo Śląskie na Forum Innowacji w Rzeszowie

Trwa 1 dzień V Forum Innowacji w Rzeszowie.Tematyką tegorocznej edycji jest turystyka. W programie wydarzenia przewidziano panele dyskusyjne oraz wystąpienia z udziałem przedstawicieli nauki, biznesu, polityki i gości specjalnych związanych z turystyką m.in. Zoltana Somogyi - Dyrektora Wykonawczego Światowej Organizacji Turystyki oraz Katarzyny Sobierajskiej - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Czytaj dalej »

Szkolenie z zarządzania portalem www.slaskie.travel

W dniach 9-10 kwietnia 2014 r. odbyło się szkolenie z administracji i zarządzania portalem www.slaskie.travel. Uczestnicy szkolenia- pracownicy Punktów Informacji Turystycznej oraz osoby związane z promocją regionu nabyli umiejętności z zakresu zarządzania treścią, biblioteką multimediów, podserwisami oraz Intranetem.  Każda z informacji zamieszczonych na portalu będzie dostępna dla Czytaj dalej »

Konferencja kończąca projekt „Śląski System Informacji Turystycznej”

W dniu 26 marca  w Katowicach odbyła się konferencja kończąca projekt "Śląski System Informacji Turystycznej".Projekt realizowany był od początku 2011 roku przez Śląską Organizację Turystyczną we współpracy z 5 partnerami subregionalnymi: Stowarzyszeniem „Region Beskidy” z Bielska-Białej, Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym z Katowic, Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Czytaj dalej »

Wybrano najlepszą ofertę na wykonanie, dostawę i montaż oznakowania dojścia/dojazdu do Punktów Informacji Turystycznej Województwa Śląskiego

Wybrano najlepszą ofertę na wykonanie, dostawę i montaż oznakowania dojścia/dojazdu do Punktów Informacji Turystycznej Województwa Śląskiego. Protokół wyboru ofert - oznakowanie PIT Czytaj dalej »