turystyka śląskie

Do pobrania

Ruch turystyczny w woj. śląskim w 2018 r.

Województwo śląskie jest coraz częściej wybierane jako cel podróży i wypoczynku. Nowe atrakcje turystyczne, bogata oferta wydarzeń czy poprawiająca się infrastruktura drogowa to wybrane czynniki wpływające wielkość ruchu turystycznego w regionie. Śląska Organizacja Turystyczna opublikowała najnowszy raport odwiedzin turystów w woj. śląskim w 2018 roku. W ubiegłym roku region odwiedziło Czytaj dalej »

Badanie ruchu turystycznego w woj. śląskim w 2016 r.

Turystyka w województwie śląskim ma się coraz lepiej. Badanie ruchu turystycznego wykonane na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej pokazało, że rok 2016 r. okazał się do tej pory rekordowym odkąd prowadzone są cykliczne badania ruchu turystycznego. Województwo śląskie odwiedziło blisko 5,3 mln turystów. To aż o 1,3 mln. więcej niż w roku poprzednim. Według szacunków turyści Czytaj dalej »

Konsultacje społeczne Programu Rozwoju Turystyki w Województwie Śląskim 2020+

Zarząd Województwa Śląskiego ogłasza konsultacje projektu Programu Rozwoju Turystyki w Województwie Śląskim 2020+ wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.Projekt Programu wraz z Prognozą przyjęty Uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego Nr 798/187/V/2017 z dnia 19 kwietnia 2017 r. dostępny jest na stronie BIP-u Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz na stronie Czytaj dalej »

Rekomendacje po Europejskim Kongresie MŚP – również turystyczne

Zapraszamy do zapoznania się z rekomendacjami z ubiegłorocznej edycji Europejskiego Kongresu MŚP.Rekomendacje stanowią zbiór wniosków wypracowanych podczas debat oraz paneli Kongresu mających stanowić podsumowanie i kierunek dla tworzenia lepszych warunków rozwoju sektora MŚP w Polsce i w Europie, również w dziedzinie turystyki jako, że jednym z paneli cieszących się największym Czytaj dalej »

Modele zarządzania turystyką – Polska na tle innych krajów

Zapraszamy do zapoznania się z analizą funkcjonowania Polskiej Organizacji Turystycznej na tle innych Narodowych Organizacji Turystycznych oraz infografikami podsumowującymi działania i wskaźniki organizacji za 2016 rok.  Czytaj dalej »

Konkurencyjność cenowa polskich produktów turystycznych w okresie letnim 2015-2016

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem Polskiej Organizacji Turystycznej "Konkurencyjność cenowa polskich produktów turystycznych w okresie letnim 2015-2016" (link poniżej):Konkurencyjnosc cenowa polskich produktow turystycznych w okresie letnim 2015-2016Opracowanie stanowi podsumowanie kolejnego etapu projektu, którego zadaniem jest monitorowanie i analiza sposobu wykorzystania cen Czytaj dalej »

Zapraszamy do udziału w targach GLOBalnie w Katowicach

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie, które odbędą się w terminie 18-20 marca 2016 r. w Katowicach. Wzorem lat ubiegłych na targach organizowane jest stoisko regionalne Województwa Śląskiego. Oferta dotyczy udziału w stoisku w charakterze podwystawcy. Tegoroczna edycja targów odbędzie się po raz pierwszy Czytaj dalej »

Badania ruchu turystycznego 2012

Rok 2012 był kolejnym rokiem, w którym w województwie śląskim wzrosła liczba turystów. Jak wynika z raportu z badań ruchu turystycznego, przeprowadzonych na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej, śląskie odwiedziło ponad  4 miliony polskich turystów. Uroki śląskiego coraz bardziej doceniają sami mieszkańcy – po regionie podróżowało ich 1 milion 760 tysięcy.Na zlecenie Czytaj dalej »

Industriada… statystycznie

Choć Industriada 2012 przeszła już do historii, organizatorzy nadal analizują jej przebieg. Jak wynika z badań sondażowych, które zleciła Śląska Organizacja Turystyczna, impreza jest dobrze oceniana i coraz lepiej rozpoznawalna.Oto tylko niektóre z ustaleń badaczy:- Aktualną edycję festiwalu bardzo pozytywnie oceniło prawie ¾ badanych, poprzednią edycję: nieco ponad połowa. Czytaj dalej »

Czy Polska jest cenowo konkurencyjna?

Sezon turystyczny trwa, warto się jednak zastanowić na ile rynek polskich usług turystycznych jest konkurencyjny. Polska Organizacja Turystyczna udostępniła kolejny raport w tej sprawie. Tym razem porównano konkurencyjność cenową polskich produktów turystycznych (w tym osobonoclegów) z ofertami konkurencji. Raport odnosi się do sezonu zimowego 2011/2012. Dokument można przeczytać tutaj. Czytaj dalej »