turystyka śląskie

Inne dokumenty

Ruch turystyczny w woj. śląskim w 2018 r.

Województwo śląskie jest coraz częściej wybierane jako cel podróży i wypoczynku. Nowe atrakcje turystyczne, bogata oferta wydarzeń czy poprawiająca się infrastruktura drogowa to wybrane czynniki wpływające wielkość ruchu turystycznego w regionie. Śląska Organizacja Turystyczna opublikowała najnowszy raport odwiedzin turystów w woj. śląskim w 2018 roku. W ubiegłym roku region odwiedziło Czytaj dalej »

Modele zarządzania turystyką – Polska na tle innych krajów

Zapraszamy do zapoznania się z analizą funkcjonowania Polskiej Organizacji Turystycznej na tle innych Narodowych Organizacji Turystycznych oraz infografikami podsumowującymi działania i wskaźniki organizacji za 2016 rok.  Czytaj dalej »

Konkurencyjność cenowa polskich produktów turystycznych w okresie letnim 2015-2016

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem Polskiej Organizacji Turystycznej "Konkurencyjność cenowa polskich produktów turystycznych w okresie letnim 2015-2016" (link poniżej):Konkurencyjnosc cenowa polskich produktow turystycznych w okresie letnim 2015-2016Opracowanie stanowi podsumowanie kolejnego etapu projektu, którego zadaniem jest monitorowanie i analiza sposobu wykorzystania cen Czytaj dalej »

Badania ruchu turystycznego 2012

Rok 2012 był kolejnym rokiem, w którym w województwie śląskim wzrosła liczba turystów. Jak wynika z raportu z badań ruchu turystycznego, przeprowadzonych na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej, śląskie odwiedziło ponad  4 miliony polskich turystów. Uroki śląskiego coraz bardziej doceniają sami mieszkańcy – po regionie podróżowało ich 1 milion 760 tysięcy.Na zlecenie Czytaj dalej »

Industriada… statystycznie

Choć Industriada 2012 przeszła już do historii, organizatorzy nadal analizują jej przebieg. Jak wynika z badań sondażowych, które zleciła Śląska Organizacja Turystyczna, impreza jest dobrze oceniana i coraz lepiej rozpoznawalna.Oto tylko niektóre z ustaleń badaczy:- Aktualną edycję festiwalu bardzo pozytywnie oceniło prawie ¾ badanych, poprzednią edycję: nieco ponad połowa. Czytaj dalej »

Czy Polska jest cenowo konkurencyjna?

Sezon turystyczny trwa, warto się jednak zastanowić na ile rynek polskich usług turystycznych jest konkurencyjny. Polska Organizacja Turystyczna udostępniła kolejny raport w tej sprawie. Tym razem porównano konkurencyjność cenową polskich produktów turystycznych (w tym osobonoclegów) z ofertami konkurencji. Raport odnosi się do sezonu zimowego 2011/2012. Dokument można przeczytać tutaj. Czytaj dalej »

Analiza rynków zagranicznych POT

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez Polską Organizację Turystyczną analizą rynków zagranicznych za rok 2011. Opracowanie dotyczy krajów, w których działają Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej. Materiał opracowany został na podstawie sprawozdań POIT.Analiza rynków zagranicznych - POIT-2011 Czytaj dalej »

Tłumy turystów w śląskim!

Rok 2011 był dla turystyki w śląskim niezwykle pomyślny. Jak wynika z raportu z badań ruchu turystycznego, przeprowadzonych na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej, śląskie odwiedziło 4 miliony turystów. To aż o milion więcej niż w roku 2010! Uroki śląskiego coraz bardziej doceniają sami mieszkańcy - po regionie podróżowało ich 1 milion 440 tysięcy - to o 116% więcej niż Czytaj dalej »

Katowicki rynek spotkań – raport 2011

Kto przyjeżdża do Katowic na spotkania biznesowe? Ile czasu spędza na Śląsku? I -  co najważniejsze – jakie są korzyści dla branży MICE i samych Katowic z organizacji kongresów, konferencji i wydarzeń korporacyjnych? Czy na tym w ogóle da się zarobić? Na te i wiele innych pytań odpowiada „Rynek Spotkań Konferencyjnych i Wydarzeń w Katowicach – Raport 2011” autorstwa Krzysztofa Czytaj dalej »

Raport po Industriadzie 2011

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań dotyczących opinii uczestników Industriady 2011 o wydarzeniu. Badania przeprowadzono na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej w dniu imprezy czyli 11 czerwca 2011 roku.Dokument do pobrania: Industriada 2011 w opinii uczestników wydarzenia - wyniki badania Czytaj dalej »